Kobieta w ciąży a lekarstwa

lekarstwaKobiety w ciąży powinny ze szczególną dbałością troszczyć się o swoje zdrowie, gdyż ma to bezpośrednio także przełożenie na zdrowie dziecka, które noszą. Powinniśmy je także wspierać w miarę możliwości w wykonywaniu najróżniejszych czynności, aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Kobieta w ciąży i leki

Jednak w tym przypadku to przede wszystkim od kobiety zależy, czy i w jaki sposób będzie o siebie dbała. Jeśli nie będzie przykładać do tego większej wagi, może mieć to w przyszłości niekorzystne konsekwencje dla jej dziecka. Szczególną uwagę powinna przykładać w zasadzie do wszystkiego: do tego czym się posila, co pije, jak się ubiera i jakie leki przyjmuje. Zwłaszcza te ostatnie mogą być bardzo groźne dla zdrowia dziecka, jeśli będą przyjmowane w nadmiarze lub będą zawierać składniki, jakie są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Na przykład lek antyhistaminowy (alergia-allegra.pl/preparat_przeciwhistaminowy.html) jaki kobieta chciałby przyjmować, aby zwalczyć powtarzającą się alergię, nie jest w praktyce zalecany, jako że jest silnym środkiem i może zagrażać zdrowiu dziecka. To oczywiście tylko przykład, ponieważ kobieta w ciąży powinna przyjmować jakiekolwiek leki tak naprawdę dopiero po ścisłej konsultacji z lekarzem.

Jeśli nie leki to co?

Ważna jest również odpowiednia dieta. To ona może zdziałać cuda, z chwilą kiedy kobieta w ciąży zachoruje, a jednocześnie nie może przyjmować leków czy suplementów. Wówczas odpowiedni sposób odżywiania się może okazać się prawdziwie zbawienny, tak dla zdrowia samej kobiety, jak i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.

Comments are closed.

  • Wizyta u lekarza

    Znane nam od dziesięcioleci traktowanie mężczyzn jako twardych osobników których nie dotyczą żadne choroby powinniśmy jak najszybciej odstawić na bok. Szybkie zapomnienie o stereotypach pozwoli na uratowanie nie jednego ludzkiego życia. Pójście do lekarza nie jest przecież okazaniem słabości przez mężczyzn. Zgrywanie twardziela nikomu jeszcze nie pomogło i przyczyniło się do zakończenia nie jednego życia. …
  • Jak uzupełniać niedobory magnezu?

    Magnez to bardzo ważny pierwiastek biorący udział w wielu procesach, jakie zachodzą w naszym organizmie, dlatego też tak ważne jest, aby zachować jego prawidłowy poziom. Mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem jest zbilansowana dieta bogata w produkty żywnościowe zawierające ten makroelement.
  • Zadbajmy o nowe nawyki

    Po odejściu okresu zimowego wszyscy staramy się zgubić dodatkowe kilogramy które przez ten czas pojawiły się w naszym ciele. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ niewielka ilość ruchu z jaka mamy do czynienia w tym okresie nie sprzyja zachowaniu odpowiedniej formy. Przychodzi czas kiedy musimy założyć sportowe buty i się poruszać. Najczęściej już na samym …
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031